Nasza szkoła jest bardzo zaangażowana w działalność ekologiczną. Od wielu lat podejmujemy działania związane z ochroną środowiska, aby zmienić nasze nawyki na bardziej ekologiczne. Wiemy, że najlepsze efekty w nauczaniu uzyskuje się metodą działań, która wspierana wiedzą teoretyczną pozwala na trwałą i pełną realizację zamierzonych celów, dlatego realizujemy zadania zgodnie ze starą zasadą nauczania, która mówi: „Zapomniałem, co usłyszałem, pamiętam, co widziałem, rozumiem, co zrobiłem”.
Kładziemy też duży nacisk na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania przyniosą korzyści nie tylko naszym wychowankom, ale i całej społeczności lokalnej oraz będą motywować i pobudzać do podejmowania ciekawych inicjatyw ekologicznych.
W tym miejscu pragniemy podzielić się z Wami najciekawszymi działaniami podejmowanymi w każdym (kolejnym) roku szkolnym.
PLAN EKOLOGICZNY 2022/2023 - POBIERZ

Informujemy, że od drugiego półrocza ponownie zbieramy makulaturę.
Prosimy o systematyczne przynoszenie makulatury do Szkoły w mniejszych ilościach.
Zależy nam aby wszyscy Uczniowie nauczyli się jak ważny jest Recykling czyli powtórne wykorzystanie odpadów prowadzące do wytworzenia nowego produktu.
Makulaturę prosimy składać w Kąciku Ekologicznym Szkoły, oraz zgłaszać Paniom Sprzątającym, które będą zapisywały, które dzieci przyniosły makulaturę.
Uczniowie, którzy przyniosą makulaturę zostaną wyróżnieni na koniec roku szkolnego.

Rozstrzygnęliśmy wewnątrzszkolną rywalizację w zbieraniu makulatury w ramach Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego p.n. "Segreguję, bo warto dla klimatu", w którym nasza Szkoła zajęła I miejsce w Rzeszowie!
Najwięcej makulatury w czasie trwania w/w Konkursu przynieśli:
IGOR POLAK z KL. 7A - 2700 kg
ADRIAN FAJARDO CASTANEDA z KL. 2A - 1780 kg
DOMINIK STEC z KL. 6A - 620 kg
SZYMON STEC z KL. 1C - 620 kg
ANNA WRÓBEL z KL. 8C - 540 kg
ALAN HOMA z KL. 8A - 440 kg
KACPER WÓJCIK z kl. 1A - 208 kg
WIKTORIA SPIRAŁA z kl. 1A - 208 kg i 160l plastiku
ANDRZEJ SOWA z kl. 6B - 207 kg
MIŁOSZ ŚLĄCZKA z kl. 7A - 152 kg
EMILIA BIELAK z klasy 6A - 115 kg
PATRYCJA HUS z kl. 3B - 100 kg
BŁAŻEJ NOSEK z kl. 7B - 100 kg
Wszyscy w/w uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody!
GRATULUJEMY!!!
Nagrody ufundowali: Szkoła i Rada Rodziców działająca przy SP2 w Rzeszowie.

W środę 12 października klasa 3a wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Bała odwiedziła Muzeum Łowiectwa w Rzeszowie. Podczas spotkania, które poprowadził Pan Mateusz Juchno z Koła Łowieckiego "Rogacz" dzieci dowiedziały się o znaczeniu łowiectwa w obecnym czasie, o roli myśliwych w gospodarce leśnej, jak właściwie zachowywać się w lesie oraz co robić w przypadku spotkania z dzikimi zwierzętami leśnymi. Z ciekawością wysłuchały także historii życia św. Huberta, patrona myśliwych. Trzecioklasiści wykazali się dużą wiedzą na temat zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Zadawali też wiele pytań, które ułożyli przygotowując się do wywiadu.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały edukacyjne materiały a w ramach podziękowania przekazały własnoręcznie wykonany album „Królestwo Zwierząt Leśnych”.
Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję.

muzeum_lowiectwa_3a_02
muzeum_lowiectwa_3a_03
muzeum_lowiectwa_3a_04
muzeum_lowiectwa_3a_05
muzeum_lowiectwa_3a_06
muzeum_lowiectwa_3a_07
muzeum_lowiectwa_3a_08
muzeum_lowiectwa_3a_09
muzeum_lowiectwa_3a_10
muzeum_lowiectwa_3a_11
muzeum_lowiectwa_3a_12

Nasza Szkoła święci kolejny sukces związany ze zbieraniem makulatury!
W VI edycji Konkursu ekologicznego p.n. "Segreguję, bo warto dla ochrony klimatu" zwyciężyliśmy w dwóch Kategoriach:
- za największą zbiórkę surowców wtórnych
- za największą zbiórkę surowców wtórnych w przeliczeniu na jednego ucznia szkoły
W konkursie nasza Szkoła zebrała łącznie 14230 kg makulatury i plastiku, a 35,66 kg surowców w przeliczeniu na jednego ucznia.
SZKOŁA OTRZYMAŁA NAGRODĘ FINANSOWĄ W WYSOKOŚCI 3000 ZŁ, KTÓRA ZOSTANIE PRZEZNACZONA NA POMOCE DYDAKTYCZNE DLA UCZNIÓW.
Serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej Społeczności Szkolnej: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom!
Niebawem poinformujemy, którzy uczniowie otrzymają nagrody od Dyrektora Szkoły za największą liczbę zebranej makulatury.

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że: „Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea ta spotkała się szerokim odzewem. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej. Celem programu Święto Drzewa jest zainspirowanie młodych ludzi do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. W tym dniu klasa 1a spotkała się z panem Mirosławem Ruszałą ze Stowarzyszenia Ekoskop. W czasie zajęć poznaliśmy tajniki recyklingu by w przyszłości, dzięki segregacji, szumiało na naszej planecie jak najwięcej drzew!

dzien_drzewa_08
dzien_drzewa