Naszym głównym priorytetem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każde dziecko poczuje się wspierane, doceniane i kochane.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze podejście edukacyjne i wychowawcze opierało się na empatii, trosce i wzajemnym szacunku, co zapewnia atmosferę, w której każde dziecko może czuć się wyjątkowe i ważne. Pragniemy, aby nasze przedszkole było miejscem, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności społeczne, emocjonalne i intelektualne, jednocześnie ucząc się współpracy, zrozumienia i otwartości na innych.

Angażujemy się w pełni, aby każdy dzień w naszym przedszkolu był niezapomniany. Poprzez zabawę poznajemy otaczający nas świat, a tym samym realizujemy zadania zawarte w podstawie programowej. W trakcie zajęć dzieci nie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną, ale także uczą się rozwiązywania problemów, współpracy z innymi, wyrażania swoich emocji i myśli oraz podejmowania decyzji. Jest to czas, w którym dzieci mogą swobodnie eksperymentować, popełniać błędy i wyciągać wnioski, co jest nieocenione w procesie edukacyjnym.

Edukacja odbywa się w miłej i przyjaznej atmosferze, gdzie zadania dostosowane są do potrzeb i możliwości dzieci. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem nowatorskich metod i form pracy oraz innowacji pedagogicznych. Nasza kadra to osoby wykwalifikowane, doświadczone i zaangażowane w swoją pracę, które są zawsze gotowe wesprzeć zarówno dzieci, jak i ich rodziców w procesie wychowania i edukacji. Zapewniamy regularne kontakty z rodzicami oraz udzielamy specjalistycznego wsparcia dzieciom, które tego potrzebują (pedagog, psycholog).

Nasz Oddział Przedszkolny jest czynny w godzinach od 6.30 do 17.00.

Zapewniamy opiekę dzieciom w dwóch grupach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki. Przedszkolaki mają do dyspozycji własną szatnię oraz jasne, przestronne sale, które wyposażone są w kolorowe meble, nowoczesny sprzęt oraz pomoce i zabawki odpowiednie do wieku dzieci. Przy salach znajduje się łazienka w pełni dostosowana do wzrostu i potrzeb wychowanków.
Posiadamy własną kuchnie, która codziennie przygotowuje smaczne i zdrowe posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek).
Nasz ogród to spokojne i bardzo zielone miejsce, z dala od miejskiego zgiełku, z nowoczesnym placem zabaw.

GRUPA MISIE (3-4 latki):
Regina Stadnik, Patrycja Szyszka
GRUPA SÓWKI (5-6 latki):
Małgorzata Dziubak, Dorota Trzyna

ZAJĘCIA DODATKOWE
Mając na uwadze wszechstronny rozwój dzieci, zapewniamy również bezpłatne zajęcia dodatkowe:
Rytmika: 2 razy w tygodniu. Prowadzący: p. Robert Walawender
Zajęcia z języka angielskiego: 2 razy w tygodniu. Prowadząca: p. Anna Bęben
Katecheza w grupie dzieci 5/6-letnich: 2 razy w tygodniu. Prowadząca: p. Marta Pączek
Zajęcia realizowane są w oparciu o autorskie programy nauczania, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w danym wieku.

INNOWACJE I PROJEKTY EDUKACYJNE
W roku przedszkolnym 2024/2025 nasze przedszkole realizuje następujące projekty i innowacje:
„Z Kicią Kocią maluchy zamieniają się w zuchy” – projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych, zachęcić do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą oraz rozwijać ich potencjał poznawczy.
„Mali podróżnicy” – projekt ten pozwoli dzieciom na poznanie kultur, tradycji, języka, muzyki, potraw oraz zabytków wybranych krajów z całego świata.
„Kreatywne dni nietypowe” – obchodząc z dziećmi nietypowe święta rozwijamy u nich kreatywność, empatię oraz szacunek wobec otoczenia. Projekt ten ma za zadanie uwrażliwić przedszkolaki na potrzeby innych.
„Poznajemy zawody naszych rodziców” – spotkania z rodzicami, którzy opowiadają o swojej pracy, nie tylko poszerzą wiedzę dzieci, ale także dadzą im szeroką perspektywę na przyszłe możliwości zawodowe. Jest to również doskonały sposób na włączenie rodziców w życie przedszkola.
„Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności” - ten innowacyjny program ma na celu wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego. Poprzez zabawy, piosenki, gry i codzienne sytuacje dzieci uczą się języka angielskiego w naturalny sposób, co sprawia, że angielski staje się dla nich drugim językiem, a nie językiem obcym. Program ten wspiera rozwój językowy dzieci od najmłodszych lat, co ma pozytywny wpływ na ich przyszłe umiejętności komunikacyjne oraz otwartość na inne kultury.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA
8.00-13.00 realizacja podstawy programowej

6.30 – 8.00
Przychodzenie dzieci do przedszkola. Swobodne zabawy w kącikach tematycznych. Praca indywidualna z dziećmi.
8.00 – 8.15
Zabawy integracyjne w grupie. Ćwiczenia i zabawy ruchowe, gimnastyka poranna.
8.15 – 8.30
Przygotowanie do śniadania: czynności higieniczne i samoobsługowe.
8.30 – 9.00
Śniadanie.
9.00 – 10.00
Zintegrowane zajęcia edukacyjne wspierające rozwój dziecka we wszystkich sferach oparte o podstawę programową. Zabawy tematyczne w sali. Zabawy swobodne.
10.00 – 11.00
Pobyt na świeżym powietrzu: gry i zabawy na placu zabaw, spacery, obserwacje przyrodnicze.
11.00 – 11.15
Przygotowanie do obiadu: czynności higieniczne i samoobsługowe.
11.15 – 11.45
Obiad – I danie.
11.45 – 13.30
Grupa młodsza: Zabiegi higieniczne, przygotowanie do odpoczynku - nabywanie umiejętności samoobsługowych związanych ze zdejmowaniem i zakładaniem elementów garderoby. Leżakowanie, słuchanie bajek lub muzyki.
Grupa starsza: Zabiegi higieniczne, odpoczynek poobiedni (czytanie książek, słuchanie muzyki relaksacyjnej). Gry i zabawy dydaktyczne. Zabawy dowolne.
13.30 – 13.45
Przygotowanie do obiadu: czynności higieniczne i samoobsługowe.
13.45 – 14.15
Obiad – II danie.
14.15 – 15.00
Zabawy i gry dydaktyczne, ruchowe lub swobodne. Pobyt na placu zabaw.
15.00 – 15.15
Przygotowania do podwieczorku. Czynności higieniczne i samoobsługowe.
15.15 – 15.30
Podwieczorek.
15.30 – 17.00
Zabawy w małych grupach, zajęcia indywidualne dostosowane do potrzeb dzieci. Gry i zabawy ruchowe, zabawy konstrukcyjne lub dowolne. Porządkowanie sali. Rozchodzenie się dzieci.