- Szczegóły
- Odsłony: 1043
Program realizowany będzie w latach 2017/18 – 2018/19.
Tytuł projektu to “STOP BULLYING: TAKE A STAND AND LEND A HAND” czyli "NIE DLA PRZEMOCY! TAK DLA POMOCY!"
Szkoła współpracuje z takimi państwami jak Włochy, Portugalia, Francja, Słowacja i Rumunia.
W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami wyjadą do Włoch i Portugalii. Będziemy również przyjmować gości z innych państw.
Główne cele projektu to zredukowanie problemu przemocy w szkole, współpraca międzynarodowa, rozwijanie umiejętności porozumiewania się w języku angielskim, tolerancja oraz znajomość innych kultur.
- Szczegóły
- Odsłony: 1221
W dniach 13-17 maja Dyrektor szkoły, sześcioro uczniów i troje nauczycieli wzięło udział w spotkaniu w Szkole Partnerskiej we Włoszech w miejscowości Altopascio. Uczniowie wykonywali aktywności przewidziane i zaplanowane w projekcie dotyczące przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej. Ponadto zwiedzili miasta jak Florencja, Pisa, Lucca i Pistoia. Uczniowie mieszkali u rodzin goszczących. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Była to doskonała okazja do doskonalenia komunikacji w języku angielskim, poznania zwyczajów i kultury innych narodów oraz zawarcia międzynarodowych przyjażni. Była to ostania mobilność w ramach projektu STOP BULLYING, gdyż projekt kończy się w tym roku szkolnym.
- Szczegóły
- Odsłony: 1009
W dniach od 1 do 5 października 2018 r. dyrektor szkoły wraz z pięciorgiem uczniów i trzema nauczycielami z naszej szkoły wyjechali do partnerskiej szkoły w Portugalii w ramach projektu ERASMUS+ STOP BYLLYING Take a stand and lend a hand.
Uczniowie mieszkali u rodzin uczniów portugalskich. W czasie zajęć w szkole wykonywali działania związane z tematyką projektu m.in. :tworzyli plakietki o tematyce związanej z logo projektu, uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez psychologa na temat„Wzmacnianie pozytywnej samooceny poprzez pozytywny dialog wewnętrzny” oraz „Bądź detektywem” – zrozumienie zachowań związanych z przemocą, szukanie sposobów na zapobieganie przemocy, zwalczanie i zgłaszanie tego typu problemów, odgrywanie scenek.
Nauczyciele omawiali działania związane z realizacją projektu.
Ponadto uczniowie zwiedzili miasto Aveiro. Porto, Sao Joao da Madeira, Fatimę. Byli w Muzeum Butów, Fabryce Wytwarzania Ołówków, Muzeum Kapeluszy, Muzeum Światowych Odkryć.
Wszyscy uczniowie byli zachwyceni wyjazdem, zwiedzili ciekawe miejsca, poznali nowych przyjaciół oraz mieli możliwość komunikowania się w języku angielskim.
- Szczegóły
- Odsłony: 1072
Pierwszego dnia odbył się uroczysty apel powitalny, zwiedzanie szkoły, przeprowadzone zostały zajęcia integracyjne, następnie byliśmy z wizytą u wiceprezydenta miasta Rzeszowa, podczas to której goście mieli możliwość zadawania pytań oraz obejrzeli film o Rzeszowie.
Drugiego dnia uczniowie naszej szkoły wykonywali układy choreograficzne, akrobatyczne oraz występy instrumentalne i wokalne w ramach popisu talentów. Uczniowie z Portugalii także zaprezentowali piosenkę. Tego dnia przeprowadzone zostały warsztaty z pracownikiem fundacji PHENIKS zajmującej się przeciwdziałaniem przemocy. Po obiedzie podziwialiśmy zamek oraz powozownie w Łańcucie.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce oraz Stare Miasto w Krakowie.
W czwartek byliśmy na wycieczce w Krośnie, obserwowaliśmy produkcję wyrobów szklanych w Hucie Szkła, zwiedzaliśmy ruiny zamku w Odrzykoniu i podziwialiśmy rezerwat przyrody w Bóbrce.
W piątek odbyły się rywalizacje sportowe pomiędzy uczniami. Zwiedzaliśmy centrum Rzeszowa oraz trasę podziemną. Wieczorem podczas kolacji pożegnalnej zaprezentowane zostały zdjęcia i filmy z całej wizyty, wręczone zostały certyfikaty uczestnictwa w działaniach projektowych, śpiewaliśmy wspólnie skomponowaną piosenkę STOP BULLYING.
Gościom podobała się wizyta w Polsce, nasza szkoła, nasze miasto i okolice. Nawiązanych zostało wiele przyjaźni. Podczas pożegnania nie obyło się bez łez, co świadczy o tym, że wizyta była udana.
- Szczegóły
- Odsłony: 1021
W dniach od 5 do 8 listopada 2017 r. dwoje nauczycieli języka angielskiego z naszej szkoły p. E. Matuła oraz p. J. Wyskiel uczestniczyły z Międzynarodowym Spotkaniu Projektowym w Rumunii w ramach realizowanego projektu Erasmus+ STOP BULLYING TAKE A STAND AND LEND A HAND.
W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy oraz przedstawiciele szkól partnerskich z Rumunii, Słowacji, Włoch, Portugalii i Francji.
Koordynatorzy przedstawiali prezentacje multimedialne na temat poszczególnych szkół, a także analizę sytuacji wychowawczej w szkołach. Zaplanowano dalsze działania projektowe, przydzielono zadania do realizacji oraz ustalono metodykę działań oraz sposoby monitorowania i ewaluacji osiągnięcia zaplanowanych celów.
Uczestnicy spotkania zaproszeni zostali do Urzędu Miasta Buzau na spotkanie z zastępcą Prezydenta miasta oraz Głównym Inspektorem Oświaty. Każdy koordynator udzielił informacji na temat swojego miasta oraz szkoły. Uczestniczyli również w seminarium poświęconym zapobieganiu przemocy w szkole przedstawionym przez psychologa z Centrum Pomocy Psychologicznej w Buzau.
Podczas tego pierwszego spotkania, koordynatorzy oraz dyrektorzy szkół zapoznali się z sytuacją oraz specyfiką poszczególnych szkół oraz wyrazili chęć i gotowość do dalszej międzynarodowej współpracy.
Strona 1 z 2