DEFINICJA SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE TO SZKOŁA, KTÓRA WE WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI UCZNIÓW I SPOŁECZNOŚCIĄ LOKALNĄ:
- systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej
- wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie

STANDARDY SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE:
1. Koncepcja pracy szkoły, jej struktura i organizacja sprzyjają uczestnictwu społeczności szkolnej w realizacji działań w zakresie promocji zdrowia oraz skuteczności i długofalowości tych działań.
2. Klimat społeczny szkoły sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz rodziców uczniów.
3. Szkoła realizuje edukację zdrowotną uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych oraz dąży do poprawy jej skuteczności.
4. Warunki oraz organizacja nauki i pracy sprzyjają zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

Nasza szkoła w uznaniu działań prozdrowotnych należy od 2009 roku do PODKARPACKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE
DZIAŁANIA PROMUJĄCE ZDROWIE W NASZEJ SZKOLE - POBIERZ

W dniu 24.09.24 odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Igrzysk Dzieci w Stalowej Woli.
Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6a KORDIAN PREJZNER po zdobyciu Vice Mistrzostwa Rzeszowa w biegu na 60 m został zakwalifikowany do zawodów wojewódzkich, na których uplasował się na 4 miejscu w swojej serii. Tym samym za aktywny udział w imprezie aktywizującej dzieci i młodzież do aktywności fizycznej otrzymał medal zwycięstwa!
Kordian OGROMNE GRATULACJE!
Jesteśmy z Ciebie BARDZO DUMNI!

Kordian-Prejzner-02
Kordian-Prejzner-03
1 2

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Dwójka” działający przy naszej szkole, przy finansowym wsparciu pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu „Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych” zorganizował w dniu 20. 09. 2024 spływ kajakowy rzeką Wieprz w Zwierzyńcu na Roztoczu. W imprezie wzięło udział 40 uczestników, w tym 15 z naszej szkoły.
Cudowna, słoneczna pogoda, pusta rzeka, cudowne okoliczności przyrody, doborowe towarzystwo sprzyjały odpoczynkowi i wyciszeniu.
Niestety wspólnie spędzony czas szybko minął. Po obiedzie i zwiedzeniu Pomnika Partyzanckiego w Osuchach oraz na Porytowym Wzgórzu wróciliśmy do domu.
My chcemy jeszcze raz!!!

splyw-kajakowy-rzeka-Wieprz-0002
splyw-kajakowy-rzeka-Wieprz-0003
splyw-kajakowy-rzeka-Wieprz-0004
splyw-kajakowy-rzeka-Wieprz-0005
splyw-kajakowy-rzeka-Wieprz-0006
splyw-kajakowy-rzeka-Wieprz-0007
splyw-kajakowy-rzeka-Wieprz-0008
splyw-kajakowy-rzeka-Wieprz-0009
1 2 3 4 5 6 7 8

W dniu 5.09.br. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa LA. Nasza szkołę reprezentowało 13 uczniów, z których każdy startował w jednej najlepszej dla siebie konkurencji.
I pomimo, że każdy walczył z całych sił - największy sukces odniósł KORDIAN PREJZNER z klasy 6a, który zdobył srebro zajmując II MIEJSCE na podium w biegu na 60 m. W tym miejscu musimy wspomnieć również o Patryku Miłku, który w rzucie piłeczką palantową uplasował się na 4 miejscu z wynikiem 39 m - brakło mu dosłownie pół metra do miejsca na podium, ach jakie to były emocje!
Rewelacyjny wynik odniósł również Mikołaj Szeliga, który w finale biegu na 60 m zajął 6 miejsce w Rzeszowie.
Nasza ekipa lekkoatletów naprawdę wypadła wspaniale! My już dziś wiemy, że następnym razem będzie jeszcze lepiej!
Nasi MŁODZI LEKKOATLECI WSZYSCY SPISALIŚCIE SIĘ NA MEDAL!
Jesteśmy z Was bardzo dumni, że swoją postawą i osiągnięciami reprezentowaliście naszą szkołę.

indywidualne-mistrzostwa-LA_2024
indywidualne-mistrzostwa-LA_2024_03
1 2

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Dwójka” działający przy naszej szkole, przy finansowym wsparciu pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach Programu „Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych” zorganizował w dniu 13.09.2024 Piknik Sportów Wodnych nad Zalewem Rzeszowskim.
Uczniowie i ich opiekunowie licznie stawili się (70 osób) na Przystani Kajakowej Rzeszowskiego Klubu Kajakowego na Lisiej Górze. Po wstępnym szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa zachowania się nad wodą i korzystania ze sprzętu pływającego, uczestnicy w praktyczny sposób zapoznali się z zasadami pływania na deskach SUP oraz kajakach.
Podsumowaniem szkolenia były zawody – pierwsze w historii Rzeszowa, Otwarte Międzyszkolne Mistrzostwa Rzeszowa w pływaniu na deskach SUP. Nasza szkoła w rywalizacji drużynowej zajęła II miejsce, indywidualnie złote medale zdobyli Wiktor Brodzicki, Filip Jurkowski, srebrne Igor Szałajko i Piotr Fleszar, brązowy Kaja Miąsik. Po tak intensywnym wysiłku wszyscy z ogromnym apetytem zajadali kiełbaski z grilla.

regaty-kajakowe-deski-sup-2024
regaty-kajakowe-deski-sup-2024_02