W dniu dzisiejszym nasi goście brali udział w warsztatach plastycznych i muzycznych, które odbyły się w naszej szkole.
W ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez p. Jolantę Nowicką nasi goście malowali figurki z masy solnej. Inspiracja był regionalny strój ludowy ziemi rzeszowskiej. Wspólna praca dała uczestnikom dużo satysfakcji i radości, a ponadto pozwoliła poznać tradycje naszego regionu.
W trakcie warsztatów muzycznych, które poprowadził p. Robert Walawender został opracowany, zaśpiewany i nagrany utwór pt „Around Cultures”. Po wspólnym wykonaniu został ogłoszony hymnem naszego projektu Erasmus+
Po zajęciach wszyscy wzięli udział w talent show, gdzie swoje zdolności zaprezentowali nasi uczniowie i goście.
Goście mieli również okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw jak żurek, bigos, pierogi czy proziaki. Po lunczu goście zwiedzali centrum Rzeszowa. Zobaczyli Pomnik Czynu Rewolucyjnego, okrągłą kładkę oraz kościoły Bernardynów i Farny. Wieczorem odbyła się wspólna kolacja, na której goście otrzymali certyfikaty uczestnictwa w mobilności do Polski oraz drobne pamiątkowe upominki. Uczniowie doskonale integrowali się podczas wspólnych tańców do muzyki z różnych krajów.
To był wspaniały, pełen wrażeń i atrakcji dzień.