10 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Rzeszowie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „MISTRZ ORTOGRAFII”.
Każdą zgłoszoną szkołę mógł reprezentować jeden uczeń z klasy 7 lub 8, który był wybrany w wewnętrznych eliminacjach. W konkursie wzięli udział uczniowie z 17 szkół. W bieżącej edycji uczniowie zmagali się z pisownią wyrazów z „ż” i „rz”. Wykazali się świetną znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
LISTA NAGRODZONYCH:
I miejsce – Bartosz Opioła (99 punktów) – SP-15 w Rzeszowie, opiekun: Pani Regina Kawa
II miejsce – Aleksandra Romańska (98 punktów) – SP-16 w Rzeszowie, opiekun: Pani Jolanta Baran
III miejsce (ex aequo, 94 punkty) –
Ewelina Selwa – SP-8 w Rzeszowie, opiekun: Pani Ewa Tarnawska
Jakub Nowak – SP-27 w Rzeszowie, opiekun: Pani Anna Jamrozek
Michał Jarosz – SP w Malawie, opiekun: Pani Agnieszka Wąs
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się 29 lutego 2020 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Rzeszowie. Organizatorzy konkursu: Ewelina Sowa i Katarzyna Malicka.