Nasza szkoła propaguje działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach tych działań w dniu 14 lutego odbyło się spotkanie pracownika Referatu ds. Nieletnich i Patologii Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie z uczniami naszej szkoły.
Prelekcja dotyczyła konsekwencji prawnych wynikających z popełniania przestępstw przy użyciu Internetu. W trakcie spotkania jego uczestnicy mogli dowiedzieć się jakich konsekwencji karnych mogą spodziewać się sprawcy cyberprzemocy . Dowiedzieli się o przestępstwach popełnianych przy użyciu Internetu i innych środków elektronicznej komunikacji. Uczniowie zostali także poinformowani, jak zapobiegać niektórym zjawiskom by nie stać się ofiarą cyberprzestępcy. Przestrzegano również przed nieodpowiednim umieszczaniem w Internecie własnych zdjęć, filmików czy komentarzy. Jednocześnie uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami związanymi z kontaktowaniem się z osobami poznanymi w sieci.

cyberprzemoc_2020_01
cyberprzemoc_2020_02