Wszystko w życiu się zmienia, jedyne co pozostaje
bez zmian to wspomnienia…

Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci, Nauczyciele, Uczniowie i Przyjaciele
Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie,

Z ogromną radością zapraszamy na obchody 50-lecia istnienia naszej szkoły, które odbędą się 6 grudnia 2024 roku w budynku szkoły przy ul. Aleksandra Kamińskiego 12. To wyjątkowa okazja, by wspólnie uczcić pół wieku naszej historii i osiągnięć.
     Wszystkich, którzy chcieliby ubogacić zapis historii naszej szkoły, prosimy
o podzielenie się swoimi wspomnieniami, ciekawymi historiami, zdjęciami i nadsyłanie ich w wersji elektronicznej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub doręczenie ich do sekretariatu szkoły.
Wszystkie udostępnione dokumenty i fotografie zostaną zeskanowane i zwrócone (nienaruszone). Z nadesłanych materiałów stworzymy wystawy, które będzie można obejrzeć podczas uroczystości.
Będziemy wdzięczni, jeśli zdjęcia będą przez Państwa opisane w następujący sposób:
• rok wykonania zdjęcia,
• przedstawione wydarzenie,
• osoby znajdujące się na zdjęciu.

Prosimy o dostarczenie nam swoich wspomnień i pamiątkowych fotografii do 28 października 2024 roku.

Zwracamy się również z prośbą o potwierdzenie swojej obecności na obchodach do 15 listopada 2024 roku, abyśmy mogli odpowiednio przygotować się na to wyjątkowe spotkanie. Potwierdzenia prosimy przesyłać również na powyższy adres mailowy lub telefonicznie pod nr tel. 17 7482318.
Przebieg uroczystości:
- rozpoczęcie uroczystości – godz. 10.30 w sali gimnastycznej
- powitanie uczestników uroczystości,
- program artystyczny,
- przemówienia okolicznościowe,
- spotkanie przy wspólnym stole,
- zwiedzanie szkoły, wpisy do księgi pamiątkowej,
- spotkania klasowe absolwentów (do godzin wieczornych)
Msza święta w intencji byłych i obecnych pracowników, rodziców, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie odbędzie się w dniu poprzedzającym uroczystość czyli 5 grudnia 2024 r. o godz. 10.00 w Kościele pw. Chrystusa Króla.

Będzie nam niezmiernie miło świętować ten szczególny jubileusz w Państwa gronie.

Z wyrazami szacunku,
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rzeszowie