Projekt edukacyjny to metoda pracy, której stosowanie przynosi wiele korzyści, gdyż wyzwala aktywność uczniów, pobudza ich do samodzielnego myślenia i twórczego działania, rozwija umiejętność pracy w grupie i postawy otwartości, uczy samooceny i oceny innych osób, wyciągania wniosków co do skuteczności podjętych działań oraz wiele innych. Równie ważne jest to, że dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tej formie edukacji czego przykładem są uczniowie klasy 2a i 2c, którzy zrealizowali następujące projekty:
Ogólnopolski projekt edukacyjny Z Pętelką po zdrowie III edycja – mający na celu kształtowanie świadomości dzieci w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego.
XIII edycja Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować - przez kilka miesięcy wspólnie wprowadzaliśmy dzieci w świat kodowania, bawiąc się i ucząc jednocześnie.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" – edycja V „Na tropie dobroczynności”.
"Zakamarek- ekotriki na kąciki" III edycja - ogólnopolski projekt z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej oraz aranżacji przestrzeni mający na celu wychowanie kreatywnego, świadomego swoich możliwości, posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą i podejmowania działań na jej rzecz ucznia.
To była wspaniała nauka poprzez zabawę, za którą dziękujemy autorom projektów!

2a-lekturki-spod-chmurki-2024
2c-lekturki-spod-chmurki-2024