"CHODNIKOWA POEZJA" to akcja zorganizowana przez Koło Animatorów Kultury Literackiej Dzieci Wydziału Pedagogicznego przy Uniwersytecie Rzeszowskim, a uczestniczyli w niej uczniowie klas pierwszych. Spotkanie poprowadziła dr hab. prof. UR Alicją Ungeheuer-Gołąb i studentki pedagogiki UR. Uczniowie słuchali i powtarzali wiersze i rymowanki, wzięli udział w zabawach, oraz wykonali kredą na parkowych alejkach wiele kolorowych i ciekawych ilustracji do wierszy, rymowanek i wyliczanek. Akcja miała na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Dziękujemy organizatorom za pomysł i za zaproszenie nas na lekcję, która w sposób szczególny rozbudza wyobraźnię odbieraną przez obrazy, dźwięki, wrażenia dotykowe i w ten sposób rozwija naszą pomysłowość i kreatywność.