9 maja odbył się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Konkurs rozpoczął się w październiku ubiegłego roku i przebiegał w trzech etapach:
Etap pierwszy (szkolny/biblioteczny) – indywidualne zdobywanie sprawności czytelniczych w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.
Etap drugi (test półfinałowy) – test indywidualny w szkołach podstawowych i bibliotekach publicznych.
Etap trzeci (ogólnopolski) – test drużynowy online (finał).
Test finałowy był bardzo trudny i szczegółowy, należało wykazać się doskonałą znajomością książki
A. Włodarkiewicz „Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu”. Nasi uczniowie mogą pochwalić i się świetną pamięcią i dlatego poradzili sobie z podchwytliwymi pytaniami, których było aż 150.
Szymon Stec, Błażej Szetela i Tymoteusz Filipek z kl. 2c zostali finalistami w swojej grupie wiekowej i otrzymują tytuły Mistrzów Polski VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligii Czytelników.
Gratulujemy serdecznie młodym finalistom. Dziękujemy rodzicom naszych mistrzów za zaangażowanie i współpracę.
Koordynator Placówki WLCz – Marta Adamczyk