Pierwsza połowa grudnia, na lekcjach historii minęła pod znakiem projektu edukacyjnego, dotyczącego zabytków Rzeszowa oraz lokalnych miejsc pamięci, a także tradycji świątecznych regionu. Uczniowie poznawali przeszłość swojej małej Ojczyzny, na tle ważnych wydarzeń z dziejów Polski. Projekt był kontynuacją listopadowej akcji „Szkoła pamięta”. Tak więc, poprzedni jesienny miesiąc, minął jako czas zadumy nad przeszłością oraz ludźmi z nią związanych. Z tego to powodu, tradycyjnie społeczność Szkoły Podstawowej nr 2, brała udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 8a i 8b oraz ich młodsi koledzy i koleżanki z klasy 5b, przygotowali prezentacje multimedialne. Ich tematem były miejsca pamięci znajdujące się w Rzeszowie. Młodzi prelegenci spisali się wzorowo, „oprowadzając” wirtualnie swoich kolegów po naszym mieście. Akcja ta, jest dobrą lekcją patriotyzmu dla młodego pokolenia.

projekt-szkola-pamieta_2023_02
projekt-szkola-pamieta_2023_03