W piątek 17 listopada 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji na długich przerwach uczniowie pełniący rolę egzaminatorów i asystentów zaopatrzeni w identyfikatory odpytywali chętnych z tabliczki mnożenia. Można było wówczas zdobyć Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Z kolei później uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni zorganizowały tego dnia „sondę uliczną”. Dziewczęta przepytywały z tabliczki mnożenia przypadkowo spotkanych przechodniów. Radość z uzyskania przez nich certyfikatu była nieoceniona. Tego dnia sprawdzić się mogli również nauczyciele, rodzice, a nawet Dyrekcja szkoły. Obchody tego dnia poprzedził szereg przygotowań. Na tablicach królowała tabliczka mnożenia nawet po angielsku. Na zajęciach, a także w trakcie przerw uczniowie grali zarówno kartami Grabowskiego, jak również w inne matematyczne gry. Wiele z nich uczniowie przygotowali samodzielnie w bardzo kreatywny sposób. Tabliczkę mnożenia ćwiczyliśmy także w wersji on-line. Osoby, które pragną podszlifować się w tabliczce mnożenia zapraszamy na zajęcia dodatkowe z wykorzystaniem kart Grabowskiego prowadzone przez Panią Annę Leję-Wcisło w każdy wtorek od 13:30-15:00 do sali nr 8.