W poniedziałkowe popołudnie 6 listopada 2023 uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawczyni spotkali się po raz kolejny, aby wspólnie spędzić czas. Tym razem graliśmy w kreatywne matematyczne gry, które uczniowie wcześniej samodzielnie wykonali, jak również te, które przynieśli ze sobą z domu. Tradycyjnie podczas tej imprezy klasowej nie zabrakło wspólnie przez nas przygotowanego stołu pełnego obfitości. Znajdowały się na nim zarówno zdrowe przekąski owocowe, jak również inne smakołyki także te domowej roboty. Właśnie jesienią, gdy za oknem plucha, a dzień coraz krótszy gry planszowe mogą stanowić ciekawe urozmaicenie. Nie tylko nie atakują nas dźwiękami i dynamicznymi obrazami, ale też skutecznie pobudzają nasze mózgi do działania. Potrafią skutecznie wciągnąć nas w wir zabawy, dzięki czemu zapominamy o codzienności. No i najważniejsze – stanowią rozrywkę interakcyjną, nastawioną na kontakt z drugim człowiekiem. Oznacza to, że dzięki nim lepiej się poznajemy i budujemy trwałe więzi ucząc się przy okazji, jak powinna wyglądać zdrowa rywalizacja.

wieczor_gier_matematycznych
wieczor_gier_matematycznych_02