W piątek 27 października 2023 r. uczennice klasy 4a pod opieką wychowawczyni odwiedziły dzieci z przedszkola przy naszej szkole. Celem spotkania było opowiedzenie przedszkolakom, czego uczymy się w szkole na matematyce. Dziewczęta przeprowadziły mini warsztaty dla młodszych kolegów i koleżanek, których celem była m. in. prezentacja cyferek i ich porównywanie. W związku a faktem, iż jesteśmy szkołą promującą zdrowie tematem przewodnim były pewne owoce. "Jeśli chcesz mieć zdrowy brzuszek nie zapomnij jeść … JABŁUSZEK". Tak to właśnie te dary jesieni pomagały nam przy prezentacji cyferek. Dzieci kreśliły w powietrzu poznawane cyferki, a także rysowały je na mące. Z kolei do porównywania cyfr wykorzystaliśmy wykonany z humorem znak "GŁODOMOR", który zawsze chce jeść większą cyferkę. Przedszkolaki podejmowały samodzielne próby porównywania. Na zakończenie spotkania przygotowaliśmy także dla wszystkich kulinarną niespodziankę - domowej roboty bułeczki w kształcie jabłuszek ze zdrowym nadzieniem jabłkowym. Na dowód tego, że zaprzyjaźniliśmy się na dobre, był fakt, że uczennice otrzymały od gospodarzy medale: "Przyjaciół przedszkolaków". To było bardzo miłe spotkanie.

matematyka_na_wycieczce
matematyka_na_wycieczce_02