30 października uczniowie klasy 2b wybrali się do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej "Opowieść o Rzechu, Staromieściu i powstaniu miasta Rzeszowa". Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom dziejów Rzeszowa i jego mieszkańców. Uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięła nazwa Rzeszów. Wspólnie z muzealnikiem stworzyli plan miasta z najważniejszymi budynkami i kamieniczkami. Następnie sami wykonali własne kamieniczki. Spacer ulicami miasta był okazją do poznawania ciekawych i pięknych miejsc naszego miasta. Uczniowie odwiedzili też pomniki wielkich Polaków: Tadeusza Kościuszki, Józefa Piłsudskiego i Adama Mickiewicza. Zapalili znicz pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, wielkiego bojownika o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Wycieczka była dla uczniów okazją do poznawania miasta i żywą lekcją historii.

2b_muzeum_miasta_Rzeszowa_02
2b_muzeum_miasta_Rzeszowa_03