Klasy 2a i 2c udały się na wycieczkę edukacyjną do Zagrody „Szmer” w Godowej. To miejsce różnorodnych warsztatów i spotkań edukacyjnych, a każda wizyta w Zagrodzie jest niezapomnianą przygodą. Przepiękna pogoda była dodatkowym atutem wycieczki. Dobre humory i wspaniały nastrój dopisywał wszystkim. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych oraz ukazanie dzieciom piękna polskiej wsi i korzyści, jakie płyną z uprawiania ziemi, hodowli zwierząt, a także kształtowanie poczucia więzi z najbliższym środowiskiem i regionem.
W czasie pobytu dzieci poznawały różne zwierzęta gospodarstwa domowego: kozy, owce, kury, króliki i konie. Kontakt ten dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć, wzruszeń i radości. Największą popularnością cieszyło się karmienie kozy Klary. Miłą niespodzianką okazała się także przejażdżka zaprzęgiem konnym. Później przyszedł czas na zdobywanie wiedzy i ćwiczenie umiejętności w zakresie kiszenia kapusty. Uszatkowaną, przyprawioną i ubitą kapustę w słoikach dzieci zabrały ze sobą do domu. Po pracach przyszedł czas na zabawę i relaks. Nagrodą dla dzieci, za tak intensywnie spędzony czas, były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Spośród wielu dyscyplin każdy mógł wybrać coś dla siebie: spacer na płozach, łowienie drewnianych ryb, jazdę wózkami lub przeciąganie liny.
Wycieczka była pełna wrażeń i sprawiła wszystkim mnóstwo radości.

2a_wycieczka_Godowa
2a_wycieczka_Godowa_02