Uczniowie klasy 1b w roku szkolnym 2022/2023 realizowali Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Program opiera się na zmianie sposobu omawiania lektur szkolnych, polegającej na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz atrakcyjne formy pracy z tekstem.
Hasłem programu w tym roku było “Podróżowanie przez czytanie”, a postacią przewodnią była mała chmurka Tosia, która w trzech kolejnych modułach, towarzyszyła uczniom w podróżowaniu i poznawaniu świata.
W I module uczniowie z lekturą „Bolek i Lolek poznają Polskę” wyruszyli w PODRÓŻ PO POLSCE, II module PODRÓŻE PO ŚWIECIE uczniowie wybrali się na Antarktydę z lekturą „Zaczarowana zagroda”, w III module PODRÓŻE PO EUROPIE uczniom towarzyszyła lektura „Z Piaskownicy w świat”. Uczniowie czytali wybierane lektury oraz wykonywali zadania związane z ich treścią.
Praca z lektura dostarczyła uczniom wiedzy na temat Polski, innych krajów. Uczniowie z zaangażowaniem realizowali zadania czytelnicze zawarte w projekcie. Cały projekt był wartościowym doświadczeniem i ciekawą przygodą czytelniczą. Wszystkie zadania sprawiły dzieciom mnóstwo radości i wykonywali je z dużym zaangażowaniem.