Uczniowie klas pierwszych (1a, 1b, 1c) w bieżącym roku szkolny realizowali Ogólnopolski Program Krainy Innowacji „Rozkoduj Nowoczesne technologie”. Program jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie dzieci i młodzieży technologiami informacyjno – komunikacyjnymi. Powszechne wykorzystywanie nowoczesnych technologii w uczeniu się i nauczaniu pokazuje dzieciom inny wymiar edukacji. Niezwykle istotne w tym procesie jest efektywne i bezpieczne wykorzystanie TIK w szkole.
Głównym celem programu było poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat nowoczesnych technologii oraz ich bezpieczne wykorzystanie. Uczniowie zrealizowali 6 zadań: To flag? DO hymnu, Labirynt dla spostrzegawczych, Generujemy, Ta lodówka mówi/ Disney przedstawia, Lustereczko, Zakodowane kanapki. Relacje z wykonywanych zadań zamieszczane były na Fb grupie  Nauczyciele Muzyka, Zmysły i Innowacje.
Realizowany Program i wykonywane zadania skupiały się głównie na kodowaniu. Uczniowie poznawali też nowe aplikacje, dzięki którym czas spędzony online, mogą sami wykorzystać kreatywnie i nowatorsko.