W klasach 4 odbyły się żywe lekcje biologii na temat ślimaków afrykańskich, które prowadziła p. Katarzyna Kwiecień. Dzieci obserwowały budowę ślimaków, dotykały a także dowiedziały się o wielu ciekawostek związanych ze sposobem i środowiskiem życia 4 różnych gatunków ślimaków, pochodzące ze słonecznego Zanzibaru. Ślimaki te mogą dorastać nawet do 20 cm samej muszli, ale potrzebują odpowiedniej temperatury i diety. Są to gatunki hodowlane i polecane osobom z nadpobudliwością. Jednym ze znaczeń ślimaków dla człowieka jest wykorzystanie ich śluzu do produkcji kremów.
W klasach 6 odbyły się żywe lekcje biologii na temat węża zbożowego, którą prowadziła p. Katarzyna Kwiecień. Dzieci dowiedziały się o budowie i trybie życia, łagodnego i często hodowanego węża. Mogły potrzymać węża w ręce oraz zobaczyć wylinkę z węża. Pani Kasia opowiedziała wiele ciekawostek i pokazała prezentacje na temat różnorodności węży zbożowych oraz ich przystosowaniu do życia na lądzie.

zywa_lekcja_biologii_2023
zywa_lekcja_biologii_2023_02