7 czerwca uczniowie klasy 4a, 4b i 5OP pod opieką p. Barbary Walczak, p. Marii Pasterz oraz p. Agaty Hadław udali się na wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Grupie dzieci z Ukrainy towarzyszyła również p. Oksana Basovets, która tłumaczyła na ich rodzimy język wszelkie niezrozumiałe kwestie. Na miejscu w Parku Rekreacji Zoom Natury, mieszczącym się nad Zalewem Janowskim, czekało na dzieci wiele atrakcji. Pierwszą z nich była gra terenowa, która łączyła w sobie wiele elementów, m.in. zapoznanie dzieci z miejscową fauną i florą oraz naukę współpracy w grupie przy realizacji kolejnych zadań. W oczekiwaniu na kolejną atrakcję, zatrzymaliśmy się na Placu Kreatywnym, by poznać budowę i zasadę działania kilku maszyn wykonanych w formie dużych eksponatów. Uczniowie sami mogli spróbować jak działa wentylator, sprężarka czy też maszyna Archimedesa. Następnie udaliśmy się do parku linowego, by tam aktywnie spędzić czas. Po przerwie obiadowej przyszedł czas na zajęcia w czterech Laboratoriach Wiedzy. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o otaczającym nas świecie. To był bardzo udany wyjazd, wszyscy wrócili do domu w wyśmienitych humorach. Jak widać nauka przez zabawę jest świetną formą spędzania czasu. Polecamy!