Większość z nas uważa, że stomatolog, asystentka czy higienistka stomatologiczna nie wykorzystują w swojej pracy matematyki. Tymczasem uczniowie naszej szkoły w ramach cyklu "Matematyka WSZĘDZIE" pokażą, że wiedza matematyczna przydaje się wykonując również takie zawody. Ten projekt edukacyjny ma na celu wskazanie praktycznych zastosowań matematyki w różnych obszarach naszego życia w sposób nieszablonowy, a niekiedy zaskakujący. Przy jego realizacji przede wszystkim zależy nam na tym, aby nauka była jednocześnie dobrą zabawą, niezapomnianą przygodą, a gdy wspomnimy ją po latach to kąciki ust samowolnie uniosą się do góry. Tym razem tematem odcinka pt. "Matematyka u stomatologa" była tzw. "metoda kubełkowa" wykorzystywana do obliczeń procentowych dotyczących mieszania roztworów.
Serdecznie dziękujemy dr Karolinie Ziembie, która z nieocenioną gościnnością udostępniła nam swoje wyjątkowe gabinety, a także zgodziła się wystąpić w naszym klipie. Sceneria, jak i świetna gra aktorska zarówno naszych uczniów jak i tych występujących gościnnie sprawiły, że odcinek jest wyjątkowy. Zobaczcie sami!