25 920 dzieci z całej Polski stworzyło laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami. W tym roku również uczniowie z klasy 1A  przyłączyli do akcji zdobywając Certyfikat Strażników Lasu.
Przez wiele lat tradycją było, że Leśnicy świętowali 4 maja Dzień Leśnika a strażacy 5 maja Dzień Strażaka – to powodowało, że przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół podstawowych mogli podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami wręczając bohaterom namalowane przez siebie laurki. Dwa lata temu, Leśnicy przełożyli swoje święto na 12 lipca i sprawa lekko skomplikowała się, ponieważ jest to okres wakacyjny i placówki edukacyjne są zamknięte. Z drugiej strony, nie tylko strażacy i leśnicy chronią nasze lasy przed pożarami ale ogrom wspaniałych ludzi, animatorów, organizacji pozarządowych, środowisk, firm i instytucji świadomych zagrożeń jakie niosą pożary lasów.
Dlatego wszem i wobec ogłaszamy 29 maja Dniem Strażnika Lasów!
To w tym dniu dzieci będą mogły wręczać Strażakom i Leśnikom GIGA Laurki, dziękując im za ochronę naszej Puszczy przed pożarami. To w tym dniu w placówkach edukacyjnych będą mogły być organizowane akcje i imprezy edukujące promujące mądre i odpowiedzialne zachowania w lesie i to też w tym dniu będziemy mogli dziękować wszystkim tym, którzy przyczyniają się do zwiększenia ochrony naszych lasów przed pożarami. 29 maja stanie się ich Świętem.

giga_laurka_2023_02
giga_laurka_2023_03