W piątek 21 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji odbyła się premiera szkolnego teledysku przedstawiającego Układ Słoneczny wykonanego przez uczniów klasy 2a. Gromkie brawa i owacje na stojąco widowni są dowodem na to, że wszystkim bardzo się podobał. To kreatywny, edukacyjny, a przede wszystkim niesamowicie zabawny filmik. Następnie odbył się Quiz dla uczniów klas siódmych, w którym rywalizowały ze sobą czteroosobowe drużyny z poszczególnych klas. Z kolei pozostali uczniowie kibicowali im jako widownia. Konkurs składał się z dwóch konkurencji. Pierwsza z nich była na wzór znanej wszystkim "Familiady", zatem oprócz wiedzy na temat ekologii liczył się także refleks. Mianowicie odpowiedzieć na zadane pytanie mogła ta osoba, która pierwsza nacisnęła przycisk. Druga konkurencja to "Przyrodnicze Kalambury", czyli jedna osoba z drużyny w określonym czasie miała za zadanie wytłumaczyć współzawodnikom jak najwięcej haseł. Uczniowie obu drużyn zaprezentowali wysoki poziom, byli merytorycznie świetnie przygotowani, a jednocześnie wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie Pani wicedyrektor wręczyła nagrody zwycięskiej drużynie, czyli chłopcom z klasy 7a, a także nagrody pocieszenia dla dziewczęcej drużyny z klasy 7b. Z kolei uczniowie z młodszych klas zaprezentowali niesamowicie kreatywne i starannie wykonane stroje z surowców wtórnych. Z pewnością niejeden projektant mody byłby pod wrażeniem. Ponadto dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę pt. "Zielony Dom".

Miedzynarodowy_Dzien_Ziemi
Miedzynarodowy_Dzien_Ziemi_02