Uczniowie klasy 3a zwiedzili Muzeum Lalek Teatralnych, które stworzył rzeszowski Teatr Maska. Prezentowane są w nim lalki, projekty scenograficzne i elementy dekoracji z dawnych spektakli.
- Ale tu fajnie, jakie piękne lalki - dzieci nie kryły zachwytu.
Pani teatrolog, która prowadziła lekcję opowiadała o lalkach, w jaki sposób powstają, jak je ożywić, w jakich grały spektaklach. Wszyscy mogli poczuć się aktorami odgrywając scenki rodzajowe, poruszając lalkami. Kiedy ma się w rękach lalki cieniowe, klasyczne kukły i marionetki sycylijskie, lalki prowadzone przed aktorem pozostają w pamięci niezapomniane wrażenia. Następnie obejrzeliśmy "Włosy mamy" - piękną historię dającą nadzieję, pomagającą oswoić lęki, zrozumieć różne trudne emocje, z którymi mierzymy się na co dzień wszyscy. Gorąco polecamy.

3a_lekcja_w_muzeum_lalek
3a_lekcja_w_muzeum_lalek_02