19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną "Żonkile".
Filia nr 8 WiMBP wraz z uczniami klasy 3a zorganizowała spotkanie upamiętniające rocznicę. Wysłuchaliśmy opowiadania "Było-nie ma-jest" w wykonaniu aktorki Magdaleny Cieleckiej. Utwór opowiada o trudnym i ważnym temacie jakim jest tęsknota, strata bliskiej osoby oraz pamięć. Uzmysławia dziecku jak ważna jest rozmowa, płacz, który działa oczyszczająco. Podczas spotkania uczniowie namalowali swoje "tęsknoty" - rzeczy czy osoby, zwierzęta, za którymi tęsknią, o których często myślą i rozmawiają. Na koniec otrzymali do wycięcia szablony żonkili - symbole pamięci i szacunku, które wykonali w szkole.

laczy_nas_pamiec_3a
laczy_nas_pamiec_3a_02