"Matematyka jest dziedziną tak poważną,
że nie wolno zmarnować żadnej okazji,
by uczynić ją bardziej zabawną"
B. Pascal

Czasami na lekcjach matematyki można usłyszeć pytanie: "Do czego nam się to przyda?" Tymczasem uczniowie naszej szkoły w ramach cyklu "Matematyka WSZĘDZIE" kolejny raz pokazują, jak często mamy z nią do czynienia. Projekt ma na celu zaprezentowanie praktycznych zastosowań matematyki w różnych dziedzinach życia codziennego. Przy jego realizacji kierujemy się przede wszystkim tym, aby połączyć dobrą zabawę z uczeniem się przez działanie. Tymczasem prezentujemy drugi odcinek pt. "Matematyka w teatrzyku - trójkąty". Tym razem będzie to przedstawienie kukiełkowe z udziałem zabawnych "matematyczaków-trójkąciaków" dotyczące klasyfikacji trójkątów. Przy jego realizacji skorzystaliśmy z uprzejmości Pani Marty Pączek, która w trakcie praktycznych zajęć dodatkowych wraz ze swoimi podopiecznymi wykonała przepiękną kurtynę na szkolnej maszynie do szycia. Miłego oglądania.

MWT 1 1
MWT 2 1