Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Nasza szkoła jak co roku zgłosiła swój udział w programie tworząc lokalną inicjatywę edukacyjną.
Podsumowanie działań szkoły:
- na górnym korytarzu przygotowano tablicę z informacjami na temat DBI, wykorzystano materiały przysłane przez Fundację Orange,
- we wszystkich klasach I-VIII przeprowadzono zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Wykorzystano programy: „Owce w sieci”, „3, 2, 1… Internet”, „Przygody Plika i Foldera”, „Asy Internetu”, „Gdzie jest Mimi?”
- w działania włączyła się również świetlica szkolna i przedszkole,
- niektóre klasy uczestniczyły w lekcjach on-line przygotowanych przez portal saferinternet.pl
- zorganizowano konkurs w trzech kategoriach wiekowych (plakat oraz film promujący bezpieczne zachowania w sieci)
- zaprezentowano nagrodzone prace
Wyniki konkursu:
Kategoria klasy 6-8
I miejsce – Milena Pieczonka; Igor Dobrowolski
II miejsce – Mateusz Bobowski i Maksymilian Pliś
III miejsce – Aleksandra Pliś i Natalia Cwynar
Kategoria klasy 4-5
I miejsce - Filip Niedenthal

II miejsce – Kinga Lewandowska
III miejsce – Dawid Wcisło
Kategoria klasy 1-3
I miejsce – Jakub Oraczko

II miejsce – Wiktoria Spirała, Adrian Adamowski
III miejsce – Nikola Zawadzka, Kornelia Sołkowicz, Szymon Stec
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!

zaswiadczenie_dbi_20230267_2023_page-0001
dbi_konkurs_2023_nagrody_08