W ramach działań integrujących dzieci polskie i ukraińskie klasy 5b i 5OP uczestniczyły w „Lekcji w kinie”. W niebieskiej sali kina „Zorza” uczniowie obejrzeli film „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka”. Później uczestniczyli w ciekawej lekcji historii rzeszowskiego kina. Pana Andrzej – operator -oprowadził uczniów po kinie oraz zabrał ich do kabiny projekcyjnej. Tam pokazał, w jaki sposób przygotowuje się współcześnie film do emisji (komputerowo) oraz zademonstrował zabytkowy projektor filmowy 35 mm. Jako ciekawostkę możemy zdradzić, iż dwugodzinny film potrzebował aż 3 km taśmy filmowej. Dzieci przekonały się, że sala kinowa wygląda zupełnie inaczej z kabiny projekcyjnej. Na pamiątkę wizyty każdy uczeń otrzymał fragment taśmy filmowej.

lekcja_w_kinie_5b_5c
lekcja_w_kinie_5b_5c_02