Uczniowie klasy 1a mieli ogromną przyjemność gościć panią Patrycję Solecką - kierownik Filii nr 8 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie na zajęciach, podczas których poznali wyjątkowy teatr.
Słowo Kamishibai pochodzi z języka japońskiego i oznacza: kami – papier, shibai – sztukę. Nazwę tę interpretuje się więc jako "teatr obrazkowy", "sztuka papierowa", "teatr ilustracji".
Pani Patrycja przedstawiła historię pt. "Szukając Marudka", a zadaniem uczniów było stworzenie jej zakończenia. Pomysłów było wiele i każdy mógł swój zaprezentować opowiadając o swojej ilustracji.
Jedna z koleżanek - Wiktoria, stworzyła własną historię zatytułowaną "Nowy kotek Wiktorii", którą wysłuchaliśmy wspólnie z uczniami z klasy 1c. Opowiadanie podobało się tak bardzo, że koleżanki i koledzy nagrodzili autorkę gromkimi brawami. Taki teatr to naprawdę świetna zabawa, do której wszystkich serdecznie zapraszamy.

1a_teatr_Kamishibai
1a_teatr_Kamishibai_02