W ramach realizowanej przez Miasto Rzeszów współpracy z UNICEF i pozyskanych – dzięki temu – środkom finansowym stworzyliśmy w naszej szkole Lokalne Centrum Integracji przez sport.
Najważniejszym i namacalnym elementem programu jest nowe boisko do piłki siatkowej, które ma służyć dbałości o zdrowie, dawać radość z zabawy, a przede wszystkim być miejscem integracji dzieci i młodzieży z Ukrainy z lokalną społecznością.
Dla naszych uczniów przygotowaliśmy również kolejne niespodzianki w postaci miejsc relaksu i integracji, gdzie mają okazję zaznać wytchnienia od trudów nauki. Do dyspozycji dzieci oddane zostały m.in. wygodne i różnokolorowe pufy. Wiosną, kiedy pogoda będzie bardziej sprzyjać pobytowi na świeżym powietrzu, uczniowie – przy specjalnie do tego celu zakupionym stole – zagrają w szachy lub warcaby, a kolejni – odpoczywający na leżakach – zapewne zechcą dopingować rówieśników grających mecz na wspomnianym wyżej boisku.

strefa_relaksu
strefa_relaksu_02