W tym roku nasza szkoła zaangażowała się w działalność międzynarodowego wolontariatu – wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Szkoła Wrażliwych Serc", zorganizowanej przez fundację Mary's Meals.
Celem przedsięwzięcia była zbiórka pieniędzy na dożywianie głodujących dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata, a także kształtowanie wrażliwych serc wśród społeczności szkolnej.
W ramach akcji w każdej klasie została przeprowadzona akcja informacyjna, uczniowie przygotowali tematyczne plakaty, które zostały rozwieszone w całej szkole. Następnie odbyły się dwie zbiórki – jedna w marcu, druga – w maju br. Łącznie udało się uzbierać kwotę w wysokości 1220 zł.
Dziękujemy wszystkim uczniom, biorącym udział w akcji za hojność i okazanie wielkich, Wrażliwych Serc. Jesteśmy z Was bardzo dumni.
Zebrane pieniądze zostały w całości przekazane fundacji Mary's Meals.
Jesteśmy wrażliwi i pomagamy głodującym dzieciom ♥
Koordynatorzy akcji "Szkoła Wrażliwych Serc"

sws_2022_final