20 maja uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Łańcuta. Wycieczka była tym ciekawsze, że po raz pierwszy wspólnie podróżowaliśmy pociągiem, a jak się okazało dla niektórych była to pierwsza w życiu przejażdżka tym środkiem transportu. Uczniowie zwiedzili Zamek w Łańcucie - jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, położony w malowniczym angielskim parku. Zamek słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz unikatowej kolekcji pojazdów konnych.  W łańcuckiej wozowni uczniowie obejrzeli pokaźną kolekcję różnych pojazdów konnych- karet, powozów i sań. To największy tego typu zbiór w kraju i ciekawostką jest, że część z obiektów rzeczywiście pochodzi z Łańcuta. Warto wiedzieć, że często łańcuckie pojazdy statystują w produkcjach filmowych. Później były lody, frytki i zakup pamiątek.

wycieczka_3a_3b_Lancut
wycieczka_3a_3b_Lancut_02