W dniach 26-27 kwietnia 2022 r. w Ośrodku Agrofarma w Gołaszewie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Jestem świadomy-to się opłaca”, w którym uczestniczyła nasza szkoła.
Głównym celem projektu było wzmocnienie poziomu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i promowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych zasad postępowania zgodnego z ideą zrównoważonego rozwoju jak również upowszechnianie wiedzy na temat utraty różnorodności biologicznej, zanieczyszczenia powietrza, skutków zmian klimatu oraz wpływu tych czynników na funkcjonowanie miast.
Głównym realizatorem projektu było Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej, z którym nasza szkoła aktywnie współpracowała. Dzięki temu, w ciągu dwóch lat w naszej placówce odbyło się kilkanaście zajęć dla dzieci prowadzonych przez koordynatora lokalnego Agnieszkę Bator. Ponadto wzięliśmy udział w konkursie na Zielone Miejsce zdobywając jedną z głównych nagród. Nasi nauczyciele uczestniczyli w wizycie studyjnej w PSZOK w Mielcu oraz wraz z uczniami i Rodzicami w rajdzie rowerowym Ścieżką Szafera.
Wspominając te wydarzenia zamieszczamy kilka zdjęć.