W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły z klas IV – VIII brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik. Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Konkurs w formie on-line trwał od października do marca i składał się z trzech etapów. Uczniowie rozwiązywali w wyznaczonym czasie serię zadań wymagających umiejętności logicznego myślenia oraz wiedzy matematycznej i informatycznej.
W I etapie udział wzięło 47 uczniów, w II etapie – 22 uczniów, a do III etapu przeszło 7 uczniów. Etap III odbył się 26 marca 2022 r. Uczniowie w swoich kategoriach wiekowych uzyskali następujące wyniki:
Dominik Stec kl. 5a – laureat III stopnia na szczeblu ogólnopolskim (trzeci wynik w województwie podkarpackim)
Wiktoria Wcisło kl. 6b – uczestnik III etapu
Iwo Joachimowicz kl. 7c – finalista na szczeblu ogólnopolskim
Emilia Przełożny kl. 7b – finalista na szczeblu ogólnopolskim (trzeci wynik w mieście Rzeszów)
Maja Ciepły kl. 8b - finalista na szczeblu ogólnopolskim
Franciszek Soliński kl. 8d – finalista na szczeblu ogólnopolskim (trzeci wynik w mieście Rzeszowie)
Bartosz Rydel kl. 8d - finalista na szczeblu ogólnopolskim.
Wszystkim, którzy awansowali do poszczególnych etapów GRATULUJEMY i życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce.