25 kwietnia uczniowie z klasy 7d wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na temat Karpackiego Szlaku Naftowego w oparciu o projekt "Odkrywcy Czarnego Złota". Prezentacja multimedialna odbyła się w gościnnych progach Filii nr 8 WiMBP w Rzeszowie.
Zapoznaliśmy się z trasą turystyczną, która prowadzi przez najciekawsze i najważniejsze miejsca związane z powstaniem i rozwojem przemysłu naftowego. Dowidzieliśmy się kim byli i jak potoczyły się losy odkrywców czarnego złota. Podczas projekcji filmu mogliśmy zobaczyć m.inn pierwszą kopalnię ropy naftowej na świecie założoną w Bóbrce w 1854 r.
Uczniowie brali aktywnie udział w pokazie, rozwiązując tematyczne zagadki i rebusy. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy broszurki i mapy pomocne w podążaniu śladami Odkrywców Czarnego Złota, a dwoje śmiałków udzieliło wywiadu dziennikarzowi z Polskiego Radia Rzeszów.