W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi - największe międzynarodowe święto ekologiczne. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku i obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska oraz propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.
W tym dniu uczniowie klasy 3a, należący do szkolnego koła LOP wzięli udział w klasowym teście ekologicznym sprawdzając swoją wiedzę z zakresu przyrody i ochrony środowiska. Ponadto wykazali się kreatywnością wykonując plakaty dla Ziemi.
Jednocześnie, przy tej okazji pragniemy zachęcić Was do recyklingu plastycznego jako jednej z metod ochrony środowiska naturalnego, której głównym celem jest ograniczenie zużycia papieru. Popatrzcie sami co można wykonać z makulatury!

2e
3e