Nasza szkoła jest organizatorem Powiatowego Konkursu Krajoznawczego „Podróże po Podkarpaciu”, który odbywa się cyklicznie. Rok 2022 został ogłoszony rokiem Ignacego Łukasiewicza. W związku z tym, tematem tegorocznej edycji konkursu, była „Wycieczka do Krosna i Bóbrki” - miejsc związanych z działalnością twórcy przemysłu naftowego. Honorowym Patronatem nasze przedsięwzięcie objęli:
- Marszałek Województwa Podkarpackiego
- Prezydent Miasta Rzeszowa
- Prezydent Miasta Krosna
- PGE Dystrybucja S.A. Rzeszów
W tegorocznym konkursie wzięło udział 44 uczniów z 20 szkół podstawowych powiatu rzeszowskiego, którzy przygotowali ciekawe prace konkursowe. W dniu 12 kwietnia 2022 r., gościliśmy w naszej szkole Laureatów konkursu i ich Opiekunów, którzy przybyli na podsumowanie i rozdanie nagród. Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu, promującego walory turystyczne Podkarpacia.