Uczniowie klasy III b zrealizowali II moduł Międzynarodowego Projektu CZYTAM Z KLASĄ. Tym razem przewodnią lekturą były "Dzieci z Bullerbyn". Uczniowie przeczytali książeczkę, uzupełnili LEKTURNIKI, w których rysowali i opisywali bohaterów i wybrane przygody. Ciekawym zadaniem była "Lektura w pudełku"- uczniowie przygotowali przedmioty związane z lekturą, które wkładali do specjalnego pudełka, opowiadając przygodę z tym związaną. Na spotkaniu z Panią Bibiotekarką, poznali historię powstawania książek od najdawniejszych czasów po współczesność. Uczniowie próbowali wyobrazić sobie też książki przyszłości. Następnie sami wcielili się w rolę pisarza i ilustratora. Pisali opowiadania przedstawiające nowe przygody dzieci z Bullerbyn. Z napisanych opowiadań powstała książeczka "Nowe przygody Dzieci z Bullerbyn". Podsumowanie II modułu projektu stanowiła wizyta w Interaktywnym Mieście Zawodów, gdzie uczniowie zapoznali się z zawodem i pracą rolnika oraz różnymi specjalizacjami w ramach tego zawodu.
Zapraszamy do przeczytania książeczki autorstwa uczniów klasy III b:

3b_czytam-z-klasa_II_modul
3b_czytam-z-klasa_II_modul_02