Uczniów z klasy 2b odwiedziła Pani Joanna Fularz, mama uczennicy z naszej klasy. Pani Joanna na co dzień pracuje jako psycholog. Podczas spotkania przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia o emocjach. Siedząc w kole dzieci chętnie się włączały – odpowiadały na pytania, zadawały własne. Pani Joanna obrazowo pokazała jak gromadzą się w człowieku emocje, co trzeba z nimi zrobić aby, je na nowo je poukładać. Okazało się, że skutecznym „lekiem” na nadmiar emocji jest rozmowa z życzliwym człowiekiem, opowiedzenie o tym, co się przytrafiło, co czujemy.
Nasz gość opowiedział uczniom jak wygląda praca psychologa, o tym, że po pomoc zwracają się zarówno dorośli, jak i dzieci.
Na koniec zajęć Pani Joanna podarowała nam tajemnicze pudełko, które dzieci udekorowały, a następnie otworzyły. W środku czekała słodka niespodzianka.:)
Nasz gość zostawił "pudełko emocji", aby przypominało uczniom, że trzeba rozmawiać o tym co się dzieje, zwłaszcza o tym co trudne. Jeśli któryś z uczniów będzie przeżywał trudności, może na karteczce o tym napisać albo coś narysować i wrzucić do środka. Na pewno żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi.
Warto rozmawiać i dbać o swoje emocje.

spotkanie_z_psychologiem_02
spotkanie_z_psychologiem_03