9.02.2022 r. we współpracy z Ośrodkiem Terapii Cogito przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów klas trzecich. Celem głównym warsztatu profilaktycznego było przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu.
Podczas spotkania uczniowie poznawali zagrożenia, wynikające z nieograniczonego przebywania w sieci na portalach np. Youtube, Snapchat, TikTok - Co nam grozi?, Z kim rozmawiamy?, O czym rozmawiamy?
Uczniowie ponadto szukali odpowiedzi na pytanie: Jak świadomie i mądrze korzystać z Internetu i wyszukiwać za jego pośrednictwem wyłącznie treści wartościowych?
W części praktycznej warsztatów, uczniowie opracowali szczegółowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu z uwzględnieniem zagrożeń takich jak: cyberprzemoc, hejt, agresja słowna, wulgaryzmy. Warsztaty prowadziła Pani dr Renata Grzywacz - socjolog, socjoterapeuta, terapeuta uzależnień.
Serdecznie dziękujemy za profesjonalne i ciekawe poprowadzenie warsztatów dla naszych uczniów.

bezpieczny_internet_3a_3b
bezpieczny_internet_3a_3b_02