Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. W Polsce od 2005 r. organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym Partnerem DBI jest Fundacja Orange. W bieżącym roku obchodzimy go 8 lutego.
Jak co roku nasza szkoła włącza się w przygotowania do ogólnopolskich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu! Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
W naszej szkole uczniowie zaznajamiani są z problematyką bezpiecznego korzystania z Internetu w trakcie zajęć z wychowawcami, na lekcjach informatyki oraz na zajęciach świetlicowych. Swoją wiedzę będą poszerzać poprzez prezentację, grając w grę interaktywną, quizy czy wykreślanki.
Rodziców również zachęcamy do odwiedzenia strony www.saferinternet.pl i skorzystania z zawartych tam porad https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-doroslych.html
Pamiętajcie o bezpieczeństwie w Internecie każdego dnia!