Z ogromną radością informujemy, że klasa 3a znalazła się w gronie wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”!
Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna. Uczniowie uczestnicząc w programie poznawali piękno ojczystej przyrody oraz gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić. W dobie mediów i Internetu szczególnie ważne jest uczenie dzieci odrywania wzroku od różnego rodzaju ekranów i życia w zgodzie z naturą oraz tego, że odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą.
Uczestnicząc w programie uczniowie brali udział w lekcjach ze Swojakami oraz realizowali zadania przyrodnicze. Klasa wykonała też zadanie dla szkół podstawowych: Pracę zbiorową w formie mapy małej ojczyzny, na której zostali zaprezentowani bohaterowie programu – zagrożone gatunki.

konkurs_3a_biedronka
konkurs_3a_biedronka_02