„Koduj z Gigantami” to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Motywem przewodnim warsztatów będą szyfry i zagadki.
Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz Prezydenci Miast.
Warsztaty odbędą się stacjonarnie, w naszej placówce w Rzeszowie 12, 13 i 19 lutego 2022 r. przy ul. Kolejowej 1 oraz online, technologii wirtualnych klas od 5 do 27 lutego 2022 r.
Dla Uczniów z Rzeszowa i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:
klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education Edition
klasy 4-6: programowanie w Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor
klasy 7-8: wstęp do programowania w C#
szkoła średnia: wstęp do programowania w C#
Bezpłatna rejestracja już trwa na stronie www.kodujzgigantami.pl