Klasa 3b ukończyła realizację I modułu  Międzynarodowego Projektu Czytelniczego CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI  - POZNAJEMY ZAWODY”. W ramach realizacji I MODUŁU PODRÓŻE DUŻE I MAŁE uczniowie przeczytali lekturę  pt. „O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego i wykonali szereg ciekawych zadań związanych z treścią lektury. Uzupełnili lekturniki, w których zamieścili portrety głównego bohatera, opisywali cechy psa Lampo i ilustrowali jego przygody. Uczniowie wykonali również zakładki do książek nawiązujące do postaci głównego bohatera. Dużo frajdy mieli tworząc gry planszowe związane z treścią lektury. Uzupełnieniem lektury była wycieczka na dworzec kolejowy oraz spotkanie z pracownikami kolei w ramach akcji „Bezpieczny przejazd kolejowy.  Na zakończenie uczniowie zwiedzili Interaktywne Miasto Zawodów, odnaleźli zawody związane z koleją, atrybuty z zaciekawieniem wyszukiwali informacji na temat predyspozycji, umiejętności i ścieżki edukacyjnej prowadzącej do zdobycia poszczególnych zawodów.  Realizacja zadań sprawiła nam wiele radości. Czas  na kolejną lekturę i realizację II modułu.

3b_miedzynarodowy_projekt
3b_miedzynarodowy_projekt_02