14 grudnia naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście, Izabela i Piotr Miklaszewscy oraz ich psy Snupek i Lawa. Państwo Miklaszewscy są podróżnikami i autorami książek dla młodzieży.
Opowiedzieli mam o swojej trwającej przez 4 lata podróży dookoła świata, w której towarzyszył im Snupek, kundelek adoptowany przed laty z warszawskiego schroniska „Na Paluchu”.
Podróżnicy opowiedzieli nam o swoich wędrówkach i przygodach w różnych zakątkach naszego globu. Spotkania z ludźmi, zwierzęta, przyroda, stan naszej planety były obrazowane prezentacją zdjęć i filmików. Państwo Miklaszewscy ze szczególną troską zwracali naszą uwagę na zanieczyszczenie świata spowodowane nadmierną konsumpcją i chęcią zysku.
Przygody są opisane w dwóch książkach: „Podróże z pazurem. Historia łapą pisana” i „Podróże z pazurem. Kalima nosi piaski Sahary”. Nasi uczniowie mieli okazję zakupić te pozycję ze specjalną dedykacją. Gdyby ktoś chciał obejrzeć lub kupić którąś z książek, będą one dostępne do końca tygodnia w bibliotece szkolnej.

spotkanie_z_podroznikiem_2021
spotkanie_z_podroznikiem_2021_02