26 listopada odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jakie są zasady korzystania z biblioteki, co to znaczy wypożyczyć książkę, jak należy dbać o książki.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie, że zawsze będą szanować książki i zwracać je w wyznaczonym terminie. Na pamiątkę młodzi czytelnicy otrzymali zakładki, które będą im przypominały o „Prośbach książki”. Dzieci wypożyczyły swoje pierwsze lektury.