28 października klasy 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do Wieliczki i Krakowa celem poznania wyjątkowych miejsc, historii i dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Kopalnia Soli „Wieliczka” to także jeden z najcenniejszych zabytków wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Uczniowie zwiedzając kopalnię podążyli trasą „Śladami legend”, podziwiali piękne komory, kaplice z rzeźbami solnymi, w tym najpiękniejszą kaplicę Św. Kingi, zobaczyli także maszyny i sprzęt górniczy. Podczas wędrówki podziemną trasą poznali „Legendę księżnej Kingi”, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię, usłyszeli kompozycję F. Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad jednym z jezior solnych. Na trasie spotkali Skarbnika – Ducha kopalni, który przygotował dla uczniów zabawy i konkursy. Po długiej wędrówce i obiedzie w kopalni wyruszyliśmy do Krakowa. Wędrując brzegiem Wisły dotarliśmy do pomnika smoka wawelskiego. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny, gdzie wszyscy zobaczyli Sukiennice, kościół Mariacki i pomnik Adama Mickiewicza.
Cała wycieczka była piękną wędrówką śladami legend, historii, okazją do poznania wyjątkowych i pięknych miejsc w naszym kraju.

wicieczka_3a_3b
wicieczka_3a_3b_02