25 października uczniowie klasy 3b i 2a wzięli udział w zajęciach w ramach programu "Bezpieczny przejazd". Celem spotkania z przedstawicielami PKP i Straży Ochrony Kolei było przybliżenie dzieciom zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowo - drogowych. Podczas spotkania uczniowie poznawali zasady bezpiecznego przekraczania przejazdów drogowo - kolejowych, rozpoznawali znaki drogowe usytuowane w pobliżu przejazdów, a także dowiedzieli się czego nie wolno robić na terenach kolejowych. W spotkaniu brali również udział strażnicy ochrony kolei, którzy pilnują porządku w pociągach i na dworcach kolejowych. Panowie wystąpili w pełnym umundurowaniu wraz z dodatkowym wyposażeniem niezbędnym podczas pełnienia służby. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance. Spotkanie było ciekawą i wartościową lekcją, która z pewnością przyczyni się do zachowania bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych naszych uczniów.

bezpieczny_przejazd_dla_uczniow
bezpieczny_przejazd_dla_uczniow_02