Dzień 18 października, zapisze się w pamięci uczniów naszej szkoły jako jeden z tych wyjątkowych. Stało się tak za sprawą niesamowitego gościa, który zaszczycił nas swoją obecnością. Pan Rafał Wilk – bo o nim mowa, to wielokrotny mistrz świata w kolarstwie, mistrz paraolimpijski ale też  żużlowiec, trener, wykładowca. Sportowiec, podczas wizyty w naszej szkole, opowiedział zebranym uczniom, wzruszającą historię swojego życia. Wspominał o ogromnej walce jaką musiał stoczyć z samym sobą, o roli determinacji w dążeniu do obranego sobie celu. Podczas spotkania, Mistrz skierował do swoich słuchaczy poruszającą prośbę, która nabrała niezwykłej wagi i autentyczności, gdy zabrzmiała z ust człowieka, który doświadczył w swoim życiu bardzo wiele bólu i cierpienia a mimo tego nie poddał się i osiąga niesamowite sukcesy. Pan Rafał apelował do uczniów: „Nawet, gdy raz nie dacie sobie z czymś rady, nawet dwa  razy, może nawet  i pięć czy dziesięć i będziecie się przewracać, upadać, obijać – nadal próbujcie, nie poddawajcie się, nie patrzcie na to co mówią inni, walczcie o swoje marzenia, one są w waszym zasięgu! Jeśli chcecie – znajdziecie sposób!”. Wierzymy, że te słowa staną się motywacją do działania dla wielu młodych ludzi, którzy mieli możliwość poznania tego niezwykłego sportowca.

spotkanie_z_mistrzem_02_wynik
spotkanie_z_mistrzem_03_wynik